Aracım Pert Total (Tam Ziya) olduğunda tarafıma ödenecek hasar tazminatı ne kadardır?
Pert Total (Tam Ziya); Sigorta konusu olan aracın, sigorta teminatı kapsamındaki tehlikelerden birinin gerçekleşmesi sonucu tamamen kullanılamaz ve onarılamaz hale gelmesi durumudur. Bu durumda sigorta şirketi, 01.04.2013 tarihinden önce yapılmış poliçeler için, poliçenin bitiş tarihine kadar; aracın kaza yapmadan bir gün önceki piyasa rayiç değerini tespit eder, bu değer sigorta poliçesi üzerinde yazan miktarı geçiyor ise (poliçede belirtilmiş olması kaydıyla) oluşan enflasyon kadar araç değerini artırarak tazminat ödemesi yapar.

01.04.2013 tarihinden sonra yapılmış kasko poliçeleri için; Sigorta şirketleri poliçeye konu olan aracın hasar yaptığı tarihteki rayiç bedeline kadar sigorta ettiğinden, hasar tarihi itibariyle rayiç değeri ne ise o kadar ödeme yapar.
 
Sıfır alınmış araçların kaskolarında poliçede belirtilmiş olması şartı ile “0 Kilometre Araç” teminatı var ise, Pert Total (Tam Ziya) hasarlarda aracın ikinci el değerine bakılmaksızın 0 araç değeri ödenir yada aynı marka model araç temin edilir. Bu değer poliçede belirtilen değeri geçemez. Bu maksatla Sıfır araçların Kaskoları yapılırken önerilen, aracın kasko değerinin indirimsiz etiket fiyatı üzerinden yapılmasıdır. 

 
MERVAK SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ © 2012 Design By Web Tasarım | Seo
Online: 1 Bugün: 28 Toplam: 357807